Kategoria: Bota

Merkel: Sulmi ndaj myslimanëve – sulm ndaj shoqërisë së hapur dhe tolerante

Si pasojë e sulmeve me armë zjarri në dy xhami në Zelandë të Re, 49 persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 45 persona janë lënduar, transmeton Klan...

Erdogan për sulmin në xhami: Myslimanët nuk gjunjëzohen

“Si muslimanë, kurrë nuk gjunjëzohemi dhe nuk do të biem në nivelin e këtyre frikacakëve”, tha Erdoğan pas sulmit terrorist ndaj dy xhamive në Zelandë të...

Njëri nga autorët e masakrës në dy xhamitë në Zelandë të Re, dëgjonte këngë serbe kushtuar kriminelit të luftës Radovan Karaxhiç (Video)

Zelanda e Re është tronditur sot nga sulmet vdekjeprurëse që kanë ndodhur në dy xhamitë e qytetit Christchurch, ku mbetën të vrarë afro 50 persona dhe...

Pamje kur sulmuesi me armë futet në xhami duke vrarë 40 vetë

Një terrorist 28 vjeçar australian ka kryer sulm mbi një xhami në Zelandën e Re, duke vrarë të paktën 40 vetë. Sulmuesi i armatosur që e identifikoi vetën në...

Në Ankara të Turqisë, Erdogan hap spitalin më të madh në Europë!

Objektin solemnisht e hapi presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, me çka ky vend fitoi spitalin më të madh. Në kryeqytetin e Turqisë, Ankara,...

“Turku është si qeni”, Martin Schulz përjashton deputetin racist grek nga mbledhja e PE (Video)

Në mbledhjen e pardjeshme të Parlamentit Europian kryesuesi i saj gjerman Martin Schulz përjashtoi deputetin racist Eleftherios Synadinos nga mbledhje e Unionit....

Erdogan sulmon Netanyahun, një mizor që masakron palestinezët dhe ka burgosur mijëra njerëz

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se “kryeministri izraelit Netanyahu është një mizor që ka masakruar fëmijët palestinezë”. Erdogan...

Parlamenti britanik refuzon sërish marrëveshjen e May për Brexit

Marrëveshja për Brexit e kryeministres britanike, Theresa May, ka pësuar një humbje të dytë në Parlamentin britanik – vetëm 17 ditë para se Britania e Madhe...

Turqia me rënie ekonomike për herë të parë në 1 dekadë

Turqia pësoi rënien e parë ekonomike për gjatë 1 dekade. Ekonomia e Turqisë u zvogëlua me 2.4% në 3-mujorin e katërt të vitit 2018. Ndërsa gjatë 3-mujorit...

Pamje te rënda: bariu filmon në telefon vrasjen e tij!

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Turqi. Kjo pasi bariu Mikail Dural ka filmuar vdekjen e tij dhe personin që e qëlloi. Kjo ngjarje e rëndë ka ndodhur në...