Propaganda e medieve të Vuçiqit përmes fotografive: ‘Djali me topin, polici me gishtin në këmbëza”

Mediet e varura nga Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë nisur propagandën në lidhje me sulmin terrorist që ndodhi nga grupi i mbështetur nga pushteti në Serbi. Pas sulmeve të 24 shtatorit në fshatin Banjskë të Zveçanit ka ende prezencë të shtuar të Policisë së Kosovës që po ruajnë sigurinë për të gjithë banorët e […]

Zëdhënësi i qeverisë Gjermane: “Irrituese kur Vuçiq i deklaron fajtorët viktima..”

Një zëdhënës i qeverisë gjermane thotë se Presidenti serb duhet të jetë i vetëdijshëm për përgjegjësinë e tij për paqen në rajon. NATO ka vendosur të shtojë trupat në Kosovë. Pas përshkallëzimit të fundit të dhunës në veri të Kosovës, qeveria gjermane i ka bërë thirrje presidentit serb Aleksandar Vuçiç të veprojë. Ai duhet të […]

Kisha Ortodokse Serbe me gjuhën e Vuçiçit, ngushëllon familjet e viktimave dhe akuzon autoritetet

Kisha Ortodokse Serbe ka reaguar për herë të parë pas sulmit terrorist të ndodhur në veri të Republikës së Kosovës, ku një grup kriminelësh të drejtuar nga Milan Radojcic kanë vrarë një polic të Kosovës derisa ishte në krye të detyrës dhe kanë plagosur dy të tjerë. Kisha Ortodokse ka shprehur ngushëllime “për familjet e […]

A ka borë a s’ka, Daçiq! Si i demantoi keq rrëfimi i Radoiçiqit genjeshtrat e Daçiqit në RTS?

Dhe ndërsa të gjithë po pyesnin se si zëvendëspresidenti i Listes Serspska erdhi në Banjska me pajisje të plota ushtarake, një burrë vendosi se ishte më mirë të gënjejë hapur qytetarët e Serbisë duke pretenduar se “videoja është një mashtrim dhe se ai mund të shohë borë”. E kemi fjalën për ministrin e Jashtëm, Ivica […]

Avokati i Radoiçiqit është anti-shqiptar i betuar që punoi në Kosovë gjatë luftës, mbrojti Karaxhiqin, Cecën dhe Klanin e Zemunit

Në emër të Milan Radoiçiqit, para publikut iu drejtua avokati i tij Goran Petronijeviq, i njohur në opinionin e gjerë si mbrojtës i Radovan Karaxhiqit dhe Veselin Shljivançanin në Hagë. Petronijeviq lexoi deklaratën e Radoiçiqit, në të cilën ai pranoi se ai e kishte organizuar grupin terrorist në Banjskë dhe se kinse nuk e kishte […]

Çanak tronditë politikën serbe: “Grupet kriminale në Bernjak u mbështetën nga qeveria e Serbisë..”

Politikani socialdemokrat, Nenad Çanak, thotë se qeveria e Serbisë i ka mbështetur grupet kriminale që e sulmuan Policinë e Kosovës. Mes tjerash, ai vlerëson se Lista Serbe duhet të shpallet organizatë terroriste nëse ata kanë qenë të përfshirë në këtë krim. Në aksionin terrorist ku u sulmua Policia e Kosovës në fshatin Banjskë, ishte i […]