fbpx

Category: Bota

1 2 3 309 10 / 3087 POSTS
Patriot-ët amerikan do të mbrojnë qiejt e Ukrainës

Patriot-ët amerikan do të mbrojnë qiejt e Ukrainës

Shtetet e Bashkuara do të transferojnë sistemet raketore kundërajrore [...]
Më në fund bie Mariupoli, dorëzohen mbrojtësit e fundit të qytetit

Më në fund bie Mariupoli, dorëzohen mbrojtësit e fundit të qytetit

Nënkoloneli Denys Prokopenko i Regjimentit Azov, një njësi e Forcave t [...]
A mund të përjashtohet Turqia nga NATO për shkak të bllokimit të Finlandës dhe Suedisë?

A mund të përjashtohet Turqia nga NATO për shkak të bllokimit të Finlandës dhe Suedisë?

Refuzimi i Turqisë për të pranuar ofertën e Finlandës dhe Suedisë për [...]
Presidenti ukrainas jep lajmin e keq për Donbasin

Presidenti ukrainas jep lajmin e keq për Donbasin

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, tha se forcat ruse kanë “shka [...]
Kadyrov: Që moti do ta kishim pastruar Ukrainën po të na kishte dhënë Putin leje për këtë

Kadyrov: Që moti do ta kishim pastruar Ukrainën po të na kishte dhënë Putin leje për këtë

“Nëse presidenti rus nuk do të kishte dhënë urdhër për të ruajtur sa m [...]
Lidhjet me Putinin, ish-kancelari Schroder humbet një pjesë të privilegjeve

Lidhjet me Putinin, ish-kancelari Schroder humbet një pjesë të privilegjeve

Ish-kancelari gjerman Gerhard Schroder, i cili është kritikuar për lid [...]
BQE u thotë bankave të përgatiten pasi lufta në Ukrainë po godet ekonominë

BQE u thotë bankave të përgatiten pasi lufta në Ukrainë po godet ekonominë

Banka Qendrore Europiane u ka bërë thirrje bankave që të marrin masa d [...]
Vajza e Putinit dhe Zelensky kanë një fëmijë së bashku

Vajza e Putinit dhe Zelensky kanë një fëmijë së bashku

Mediat e huaja shkruajnë se Katerina Vladimirovna Tikhonova, vajza e V [...]
Ruset heqin dorë nga shkronja Z në armatimet e tyre!

Ruset heqin dorë nga shkronja Z në armatimet e tyre!

Që nga fillimi i ndërhyrjes ushtarake ruse në Ukrainë, automjetet e us [...]
1 2 3 309 10 / 3087 POSTS