fbpx

Category: Ekonomi

1 2 3 10 / 24 POSTS
Si ndryshoi renditja e 10 ekonomive më të mëdha të botës para dhe pas pandemisë

Si ndryshoi renditja e 10 ekonomive më të mëdha të botës para dhe pas pandemisë

Pandemia COVID-19 ka tronditur renditjen e ekonomive më të mëdha në bo [...]
“Durrësi i jahteve”, prezantohet projekti i portit 2 miliardë eurosh

“Durrësi i jahteve”, prezantohet projekti i portit 2 miliardë eurosh

Investimi prej 2 miliardë eurosh në portin e ri të Durrësit pritet të [...]
Mësoni metodën e thjeshtë për të kursyer para

Mësoni metodën e thjeshtë për të kursyer para

U ndodh shumë njerëzve që pas një muaji shpesh nuk u dalin llogaritë. [...]
Economist për Gjermaninë: Gjiganti i përgjumur zgjohet

Economist për Gjermaninë: Gjiganti i përgjumur zgjohet

Tridhjetë vjet pas bashkimit, Gjermania po mban mbi supe më shumë përg [...]
Buxheti i vitit 2021, sfida e ardhshme e Qeverisë së Kosovës

Buxheti i vitit 2021, sfida e ardhshme e Qeverisë së Kosovës

Sfida e ardhshme për Qeverinë e Kosovës vlerësohet të jetë miratimi ng [...]
Rritje e investimeve të huaja direkte në Kosovë, gjatë pandemisë hynë mbi 164 milionë euro

Rritje e investimeve të huaja direkte në Kosovë, gjatë pandemisë hynë mbi 164 milionë euro

Gjatë këtij fillimviti, në Kosovë është parë një rritje e Investimeve [...]
Elon Musk është tani më i pasur se Mark Zuckerberg

Elon Musk është tani më i pasur se Mark Zuckerberg

Pasuria neto e Elon Musk u rrit në 115 miliardë dollarë, duke lënë pas [...]
Kosova do të përfitojë 138 milionë euro nga Bashkimi Evropian

Kosova do të përfitojë 138 milionë euro nga Bashkimi Evropian

Kryeministri Avdullah Hoti, në emër të Qeverisë së Republikës së Kosov [...]
1 2 3 10 / 24 POSTS