fbpx

Category: Lifestyle

1 2 3 94 10 / 938 POSTS
5 shenja se duhet të kujdeseni më shumë për veten

5 shenja se duhet të kujdeseni më shumë për veten

Në botën e sotme të ethshme, ndonjëherë kaotike, ne shpesh harro [...]
Bill Gates shpjegon si mund të parandalojmë pandeminë e ardhshme

Bill Gates shpjegon si mund të parandalojmë pandeminë e ardhshme

Fillimisht klima. Më pas, murtaja. Karriera e Bill Gates nga sipërmarr [...]
Çka i bën trupit tuaj mungesa e parave?

Çka i bën trupit tuaj mungesa e parave?

Statusi socio-ekonomik është një faktor i madh rreziku për ndikim në s [...]
Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse ndaloni së ngrëni bukë?

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse ndaloni së ngrëni bukë?

Kohët e fundit, shumë njerëz po ndjekin regjime ushqimore që synojnë [...]
“Nuk keni parë gjë akoma”, parashikimi i zymtë i Bill Gates për Covid-19

“Nuk keni parë gjë akoma”, parashikimi i zymtë i Bill Gates për Covid-19

Miliarderi Bill Gates ka paralajmëruar se “ka më shumë se 5% mundësi” [...]
Ky është fruti që bën mrekulli për trupin tuaj

Ky është fruti që bën mrekulli për trupin tuaj

Ajo që iu nevojitet për të hequr qafe yndyrën e barkut janë ushtrimet [...]
Tipari që i bën disa njerëz më tërheqës se të tjerët

Tipari që i bën disa njerëz më tërheqës se të tjerët

Sipas një studimi të Qendrës për Studimin e Sjelljes dhe Mirëqenies Nj [...]
Sa është pasuria mesatare e një familje shqiptare?

Sa është pasuria mesatare e një familje shqiptare?

Një vrojtim për pasurinë e familjeve shqiptare, nga specialistet e Ban [...]
Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara vetëm në p [...]
Si t’i gatuani këto pitalka shumë të shijshme për iftar?

Si t’i gatuani këto pitalka shumë të shijshme për iftar?

Pitalkat janë një nga karakteristikat kryesore të muajit të Ramazani [...]
1 2 3 94 10 / 938 POSTS