Interi fiton derbin ndaj Milanit dhe shpallet matematikisht kampion i Serie A

Inter ka shënuar fitore me rezultat 2-1 në ‘San Siro’ ndaj Milanit, në atë që njihet ndryshe si Derby della Madonnina duke siguruar kështu matematikisht titullin e 20-të të Serie A. Golin e epërsisë për ‘Nerazzurrët’ e shënoi në minutën e 19-të Francesco Acerbi, i cili pas ekzekutimit të rivënies këndore shënoi me kokë  për […]

Juventusi po zhvillon bisedime me Lille për transferimin e Edon Zhegrovës

Gazetari italian Mirko Di Natale ka konfirmuar se Juventusi ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit kosovar Edon Zhegrova. ‘Bianconerët’ janë duke kërkuar një vend në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve, kështu që po synojnë që të përforcojnë ekipin në mënyrë që të konkurrojnë në garën më prestigjioze për klube në Evropë. Kështu […]

Mbretërit me veshtirësi, mposhtin Manchester City-n përmes penaltive

Real Madridi ka kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampinëve. ”Mbretërit” në çerekfinale e eliminuan kampionin në fuqi, Manchester Cityn pas ekzekutimit të penalltive, shkruan IndeksOnline. Ndeshja e rregullt në 90-minuta përfundoi me barazim 1-1, duke quar ndeshjen në extra-time, pasi rezultati i përgjithshëm nga të dy ndeshjet ishte i barabartë 4-4. Rodrygo i dha […]

Bayern Munich mposht Arsenalin, kalon në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Bayern Munich ka kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Në ndeshjen e dytë çerekfinale, e cila u zhvillua në ”Allianz Arena”, skuadra bavareze fitoi me rezultat 1-0, duke kaluar tutje me rezultat të përgjithshëm, 3-2, shkruan IndeksOnline. Golin e vetëm në ndeshje e ka shënuar Joshua Kimmich, në minutën e 63-të. Në gjysmëfinale, Bayern […]

Dortmundi bënë mrekullinë! Eliminon me stil Atletico Madridin për të kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Dortmundi e ka eliminuar Atletico Madridin me rezultat të përgjithshëm 5-4, për të kaluar në gjysmëfinale të Ligë së Kampionëve. Skuadra gjermane e nisi furishëm takimin, duke ditur se e kishin humbur takimin  parë 2-1 në Spanjë. Pas 34 minutash lojë, Julian Brandt realizoi për 1-0 pas një asistimin perfekt nga Matts Hummels. Pesë minuta […]

Pesë gola dhe dy kartonë të kuq – PSG eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve

Paris Saint-Germain e ka eliminuar Barcelonën nga Liga e Kampionëve me rezultat të përgjithshëm 6-4, për të kaluar në gjysmëfinale. Skuadra katalunase e nisi ndeshjen më mirë, duke sulmuar qysh nga fillimi, por që as parisienët nuk u tërhoqën. Nga loja e hapur, pas vetëm 12 mintuash lojë, Lamine Yamal e gjeti për mrekulli Raphinhan […]

Rikthehet Champions League, Barça e pret PSG-në e Dortmundi, Atleticon

Sot do të luhen dy ndeshjet kthyese të çerekfinaleve të Champions League. Barcelona do ta pres PSG-në, të cilën e befasoi në “Park de Prince” në Paris me rezultat 2-3. “Blaugranëve” do t’iu mjaftojë vetëm një barazim për kalimin tutje, ndërsa parisienëve iu duhet një fitore me dy gola dallim për ta eliminuar Barçën. Ndeshja […]

Ky është super goli i Granit Xhakës në ndeshjën që Leverkusen ‘vulosi’ titullin kampion!

Festival golash në “BayArena” për të kurorëzuar një sezon të artë nga Bayern Leverkusen në Bundesligën gjermane dhe që thyen hegjemoninë e Mynihut të vendosur për një dekadë rresht. Djemtë e Xabi Alonso triumfojnë kështu në garën për titullin kampion në Gjermani, duke marrë trepikëshin final me një fitore në shtëpi përballë Werder Bremen. GRANIT […]

Bayer Leverkuseni i Xhekës, kampion i Gjermanisë për herë të parë në histori të klubit!

Bayern Leverkusen ka shënuar fitore ndaj Werder Bremen me rezultat 5-0 në kuadër të javës së 29-të, duke siguruar titullin e kampionit në Bundësligë. Të besuarit e Xabi Alonsos ishin shumë të përgatitur për këtë ndeshje, duke e ditur rëndësinë e fitore. Pjesën e parë ‘Aspirinat’ e mbyllën në epërsi me golin e Victor Boniface […]