Presidenti i Federatës Serbe: “Mos e bëjë Zot, që Shqipëria të jetë kundërshtare e Serbisë”

Serbia mund të jetë kundërshtare e Kombëtares së Shqipërisë në futboll në Kampionatin Evropian “Gjermania 2024”. Derisa Shqipëria është në vazon e dytë, Serbia është në vazon e fundit, përkatësisht të katërt, së bashku me Italinë, Zvicrën dhe tre fituesit e plejofit. Shorti për Kampionat Evropian po pritet me interesim shumë të madh. Shorti do […]

Boksieri shqiptar Ermal Hadribeaj fiton titullin, Mike Tyson e përshëndet me ‘shqiponjën’

Boksieri shqiptar, Ermal Hadribeaj ka arritur të fitojë titullin Ndërkombëtar WBC në peshën super të lehtë përballë Carlos Molina-s. Hadribeaj triumfoi ndaj kundërshtarit të tij Molina në duelin që zgjati deri në raundin e nëntë, pasi shqiptari fitoi me “KO”. I pranishëm në komentimin e përballjes ishte dhe legjenda e peshave të rënda në boks, […]

Dramë në Danimarkë: Shtatë gola, dy penallti dhe një karton i kuq – Copenhaga tronditë Man Unitedin

Manchester Unitedin ka pësuar humbje shokuese nga Copenhaga me rezultat 4-3 në kuadër të rrethit të katërt të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Pas vetëm tre minutash lojë, Djajtë e Kuq kaluan në epërsi me golin e Rasmus Hojlund, që u asistua prej Scott McTominay. Hojlund (28’) ishte sërish realizatori, ndërsa Alejandro Garancho […]

Tronditet Bayern Munichu në DFB Pokal, eliminohet nga skuadra që luan në ligën e tretë të Gjermanisë

Bayern Munichu është eliminuar nga DFB Pokal, pasi u mposht prej Saarbrucken me rezultat 2-1. Pas 16 minutash lojë, Bavarezët kaluan në epërsi me golin e Thomas Muller, që u asistuam prej Frans Kratzig. Mysafirët morën një lajm të hidhur, pasi Matthijs de Ligt pësoi lëndim në minutën e 25-të, duke u zëvendësuar nga Konrad […]

Vlera e pabesueshme e parave që ka fituar Tyson Fury pas përballjes me Ngannoun, britaniku fitoi pesë herë më shumë se Ngannou

Tyson Fury ka marrë një fitore me shumë vuajtje përballë Francis Ngannou me pikë të gjyqtarëve. Përkundër se e nisi mirë duelin, Fury gjatë kalimit të raundeve filloi të vuante përballë Ngannou i cili në një moment arriti ta rrëzonte edhe në tokë. Në fakt britaniku u rrëzua në tokë dy herë duke i befasuar […]

Islam Makhachev nokauton Volkanovskin, mbron titullin në UFC (Video)

Islam Makhachev e nokautoi Alexander Volkanovski në rundin e parë të shtunën mbrëma në Abu Dhabi, dhe e mbrojti titullin e tij të UFC-së në kategorinë e lehtë. Advertisement Rusi 31-vjeçar rrëzoi Volkanovskin 35-vjeçar me një goditje me këmbë, ndërsa e detyroi referin ta ndërpresë luftë. Është fitorja e dytë e Makhachevit ndaj Volkanovskit, pasi […]

Conor McGregor ofendon rëndë Islam Makhachev dhe Khabib Nurmagomedovin: “Kështu është kur kushërinjtë kryejnë marrëdhënie…”

Conor McGregor ka fyer edhe një herë Islam Makhachev përpara ndeshjes së tij të radhës. Kampioni i peshave të lehta po përgatitet për të mbrojtur titullin e tij në një revansh të pritur me padurim me Alexander Volkanovki në UFC 294 në Abu Dhabi të shtunën mbrëma. Gjatë karrierës së tij në UFC, Makhachev e […]

A është konvertuar Ronaldo në Islam? Videoja duke thënë “Bismilah” bëhet virale në internet

Në një ndeshje kyçe të kualifikimeve të Euro 2024, Cristiano Ronaldo, kapiteni ikonë i Portugalisë, shfaqi aftësitë e tij të jashtëzakonshme për të shënuar gola, respektin për kulturat e ndryshme dhe anën shpirtërore. Ndeshja kundër Sllovakisë, e zhvilluar më 13 tetor, ishte një slitë emocionesh për lojtarët dhe tifozët. Pesë herë fituesi i Topit të […]

Tifozet thirren në tribuna “Kosova është Serbi”, Crvena Zvezda e Serbisë denohet nga UEFA!

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA e ka dënuar Crvena Zvezdën e Beogradit. Klubi nga Beogradi i Serbisë, është gjobitur me 40 mijë euro, teksa në ndeshjen tjetër të Ligës së Kampionëve duhet ta luajë me të paktën 10 mijë vende të zbrazëta në stadium. Sipas organit të Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës të […]