author

Gashi: Bravo Albin, bravo kryeministër!

Kryeministri Albin Kurti, ka përkujtuar dje 11 vjetorin e nënshkrimit të Marrëveshjes së Bruskelit mes Kosovës dhe Serbisë, atë kohë nga kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa dhe ai serb Ivica Daçiq. Ai ka akuzuar Serbinë, se asnjëherë nuk i ka respektuar marrëveshjet dhe as nenin 14 të marrëveshjes për mos pengim të Kosovës në rrugën […]

Tri shtëpi në Kosovë, një në Shqipëri dhe një vilë – kjo është pasuria e Ramush Haradinajt

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar pasurinë e tij në Agjencinë për Parandalimin e Korrupsionit. Haradinaj gëzon katër shtëpi, vilë, truall, tokë. Njërën prej shtëpive ai e ka në Golem të Shqipërisë, të cilën e ka blerë në vitin 2022, vlera e të cilës është 340 mijë euro, transmeton Telegrafi. […]

Pasuria e majme e kreut të Prishtinës – banesa, rezidencë, veturë Tesla e koleksion pikturash milionëshe

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka publikuar ka deklaruar pasurinë në Agjencinë për Parandalimin e Korrupsionit, ndërsa ka deklaruar se është aksionar në tri kompani. I pari i Prishtinës ka deklaruar se është pronar i tri banesave, një rezidence dhe një objekti afarist. Ai po ashtu ka thënë se posedon një veturë Tesla […]

“Vriteni Hillin, plumb për të dy”- Kërcënohet me jetë ambasadori i SHBA-vë në Serbi

Në prokurori për krimet në fushën e teknologjisë në Serbi, ka filluar hetimet lidhur me kërcënimet në internet drejtuar ambasadorit amerikan në Beograd Christopher Hill. Kërcënimet pasuan një vizitë të ambasadorit amerikan me 15 prill në Fakultetin Filozofik në Novi Sad, ku u takua me profesorin e atij fakulteti dhe gazetarin Dinko Gruhonjiç, të cilin […]

Vuçiq në konferencë me O’Brienin: Nuk na shkon mendja për luftë me Kosovën

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka hedhur poshtë deklarimet se “vendi i tij po përgatitet për sulm ndaj Kosovës”. Ai në një konferencë për media sot në Beograd me ndihmës Sekretarin e Byrosë për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike të Departamentit të Shtetit, James O’Brien, ka deklaruar se “deklarimet për qëllimin e Serbisë për pushtim dhe […]

“Nuk më rruhet për SPAK”, vijon “përplasja” mes çiftit Meta-Kryemadhi, kreu i PL i përgjigjet pas deklaratave të forta

Kryetari i Partisë së Lirisë tha se ‘Kryemadhi po bie në kundërshtim me kodin e etikës’, pasi ajo deklaroi se ‘nuk i rruhej’ për SPAK-un dhe as për burgun. “Bie në kundërshtim me kodin e etikës. Tani mendoj se është mbledhje e rëndësishme, ka shqetësim për rendin e ditës, por po jepet 10 ditë para. […]