A është kjo martesa më e shkurtër ndonjëherë? Për shkak të një fjale të bashkëshortit, gruaja vendosi të shkurorëzohej pas 3 minutash

Shumica e njerëzve, kur e gjejnë shpirtin binjak dhe vendosin të qëndrojnë së bashku, ne nuk mendojnë për fundin e asaj marrëdhënieje, por përkundrazi për vazhdimin “derisa vdekja të na ndajë” . Megjithatë, jo çdo gjë është gjithmonë kaq e mrekullueshme dhe përrallore, kështu që disa martesa prishen pas disa vitesh, muajsh, madje edhe minutash. […]

“Seksualiteti i Kosovës”, Toska e ashpër me ‘miqtë tanë’: Ata që të kanë çliru dhe të dhunojnë pa hesap!

Gazetarja shqiptare nga Maqedonia, Dijana Toska ka reaguar përmes një postimi në Facebook në lidhje me ngjarjet e fundit në veri të Kosovës. Toska në shkrimin e saj tha se Kosova po del të jetë një terren i përshtatshëm për disa miqë tanë për ta zbatuar, ‘Kama Sutran’. Sipas saj, “seksualititeti i Kosovës” në këto […]

Dashuria… ju trashë!

Dashuria mund të jetë e verbër, por njëkohësisht edhe mund të jetë duke iu trashur. Të porsamartuarit, siç thonë hulumtuesit, i shtojnë tre kilogramë brenda vitit të parë të martesës. Ndërsa disa çifte këto kilogramë arrijnë t’i shtojnë brenda tre muajve që fillojnë të jetojnë së bashku, thonë shkencëtarët. Kjo mund të jetë për shkak […]

Katër shenjat e horoskopit që bien më shpesh në dashuri me mikun e tyre më të mirë

Disi u ndodh gjithmonë atyre Sipas astrologëve, ka disa shenja të horoskopit që shpesh bien në dashuri me miqtë e tyre dhe marrëdhëniet e tyre romantike mund të zhvillohen pikërisht nga miqësia. Këto shenja horoskopi kanë prirje për situata të tilla, transmeton Telegrafi. Binjakët Binjakët janë flutura sociale që kënaqen duke folur dhe ndërvepruar me […]

Këto janë 9 arsyet pse duhet të bëni më shumë seks në mëngjes

Kur në mëngjes dielli t’i lëshojë rrezet në dritare të dhomës, pak “aksion” mund të tingëllojë gjithsesi ide e mirë. Të bërit dashuri në mëngjes përveçse një përshëndetje shumë e veçantë për të nisur ditën, është edhe një mënyrë që ndikon mjaft pozitivisht në humorin, fizikun, marrëdhënien tuaj në çift, por mbi të gjitha aftësinë […]