Pati një moment të çuditshëm në fund të fitores 1-0 të Barcelonës ndaj Atletico Madridit të dielën mbrëma, pasi Ferran Torres dhe Stefan Savic u përjashtuan të dy për përleshje në fushë në momentet e mbylljes së takimit.

Incidenti nisi teksa ata luftuan për topin në minutën e 92-të, por dyshja vazhdoi të përplasej pasi topi ishte larguar nga Torres, ndërsa sulmuesi i Barçës tërhoqi kundërshtarin e tij në tokë dhe u përplas me të për rreth pesë sekonda.

Duket se kishte tërheqje flokësh dhe goditje me kokë midis Torres dhe mbrojtësit të Atleticos, me dy lojtarët që lanë topin dhe u fokusuan tek njëri-tjetri.

Barcelona mposhti Atletico Madridin 1-0 në ndeshjen e tyre në La Liga të dielën mbrëma

Ata përfundimisht u ngritën në këmbë dhe e shtynë njëri-tjetrin, por incidenti përsëri pa që të dy lojtarët të merrnin kartonë të kuq.

Erdhi në fund të një loje dramatiker që pa lojtarët e Atletit të grumbullonin gjyqtarin pasi Ousmane Dembele shënoi golin e vetëm të lojës për shkak të ankesave për një faull të Gavit në ndërtimin e aksionit.

Pavarësisht natyrës së saj disi të shëmtuar, fitorja e dërgon Barçën tri pikë më shumë se rivalët Real Madridi në krye të La Ligas dhe vazhdon një formë të shkëlqyer që i ka parë të fitojë katër nga pesë ndeshjet e fundit./Telegrafi