Në burg për korrupsion, ish-nënkryetarja e PE-së takon vajzën dy vjeçare

0 minutes, 40 seconds Read

Nënkryetarja e Parlamentit Europian, Eva Kaili, e cila ndodhet në paraburgim në burgun e grave Haren në Bruksel, ka pasur rastin të takojë sot vajzën e saj dyvjeçare.

Kaili akuzohet për pjesëmarrje në skandalin e njohur Katargate, që po trondit Parlamentin Europian, raporton Protothema.gr.

Babai i saj, Alexandros Kailis, kaloi pragun e burgut duke shoqëruar mbesën e tij për takimin e parë me nënën e saj që nga dita e arrestimit dhe ndalimit të zonjës Kaili, në 5 dhjetor 2022.

Kaili kishte bërë një kërkesë nëpërmjet avokatëve të saj për t’u lejuar të takohej me vajzën e saj dyvjeçare, e cila u pranua nga autoritetet gjyqësore belge dhe pasditen e sotme ky takim u bë fakt.

Publikime te ngjashme