Kategoria: Kuriozitete

Fshati, ku u investuan 1 miliard franga

Asgjë nuk është e pamundur. Një fshat malor në Zvicër, Andermatt, ka ndryshuar fytyrë plotësisht pas investimit të një miliarderi egjiptian. Vizioni i...

Shqipëria, viti zero! Foto dramatike të vitit të mbrapshtë 1997

Mars 1997,  Shqipëria: Pas rënies së sistemit piramidal, Shqipëria, u përfshi nga kaosi, dhe mbytet në rebelimin e armatosur. Lufta civile kishe kapluar vendin....

Serbia brenda hartës së Kosovës në një libër të Danimarkës

Në një libër të auto shkollës në Danimarkë, paraqitet shteti i Kosovës me një sipërfaqe më të madhe territoriale. Sipas kësaj harte, Kosova kufizohet edhe...

Dikur kishte thënë se “Islami është një gënjeshtër” dhe “Kurani është helm”, ish-politikani holandez konvertohet në Islam

Një ish-anëtar i partisë holandeze të ekstremit të djathtë njoftoi të hënën se ai është konvertuar në Islam. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi,...

Papa Frençesku dhe Imami Sheikh Ahmed al-Tayeb puthen para syve të botës

Papa Françesku i Vatikanit dhe Imami i al-Azhar Sheikh, Ahmed al-Tayeb, janë puthur sot në sy të gjithë botës në shenjë të tolerancës ndër fetare. Puthja u...

A të qaj 5 minuta? Njihuni me Rean e vogël që bëri të qeshë të madh e të vogël në internet

A të qaj 5 minuta? Njihuni me Rean vajzën e vogël, videoja e së cilës u bë virale në rrjetet sociale. Në video Rea 5 vjeçe i kërkon leje mamit të saj të...

Kamera e fshehur në dhomën e zhveshjes së stjuardesave

Kamera e fshehur në dhomën e zhveshjes së stjuardesave Nuk ka mashkull që në një moment të jetës së tij nuk ka e ka ëndërruar një stjuardesë. Të bukura,...

Vajza përlot shikuesit me ilahin kushtuar Elvis Naçit (Video)

Elvis Naqi ishte pjesë e emisionit N’Kosovë Show, ku vajza e cila këndon për ketë emision e përlot Elvisin dhe shikuesit me ilahin kushtuar atij (Video)....

Ishulli banane: Parajsë luksoze në brigjet e Katarit (foto-video)

Kur mendon për Katarin dhe pushime në Doha, gjëja e parë që të shkon në mendje është shkretëtira, ose qiellgërvishtësit e shumtë të ndërtuar në...

Kurorëzimet e rrejshme: Si u bënë shumë gra nga BE-ja nuse të Drenicës, pa dijeninë e tyre

Ofiqari në Skenderaj, Kujtim Beka, është arrestuar. Kurorëzoi burra nga Drenica me gra nga vendet e BE-së Një ceremoni martese po përgatitej diku në Gjermani....