Dalin pamje, ‘El Clasico’ mbrëmë përfundoi me përleshje

0 minutes, 33 seconds Read

Mbrëmë ‘El Clasico’ ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit nuk përfundoi pa përleshje.

Barcelona fitoi derbin ndaj Realit, me rezultat 2:1, duke u shkëputur kështu në 12 pikë ndaj klubit mbretëror.

Rivaliteti i madh ndërmjet klubeve bën që ndeshja të jetë e paparashikueshme dhe të përcillet me incidente.

Me të përfunduar ndeshja e mbrëmshme Dani Carvajal u ‘kacafyt’ me portierin e Barçës, Arnau Tenas.

Sot kanë qarkulluar pamjet ku është dashur të ndërhynin lojtarët e tjetër për të ndarë dyshen.

Më poshtë lajmi.net jua përcjellë momentin në fjalë:

 

Publikime te ngjashme