Category: Maqedoni e veriut

1 11 12 13 14 15 130 / 150 POSTS
Aksident tragjik në Tetovë: Një i vdekur dhe tre të lënduar

Aksident tragjik në Tetovë: Një i vdekur dhe tre të lënduar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në mesnatën e së dielës në rrugën e ba [...]
Ali Ahmeti vendos kushte: Koalicion me këdo por kryeministri të jetë shqiptar

Ali Ahmeti vendos kushte: Koalicion me këdo por kryeministri të jetë shqiptar

Në Maqedoninë e Veriut, kreu i BDI, Ali Ahmeti pasi siguroi në Zgjedhj [...]

Maqedoni: Pesë viktima dhe 164 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, nga 1612 teste të realizuara, 164 kanë rezul [...]
Sali Berisha uron Ali Ahmetin për fitoren

Sali Berisha uron Ali Ahmetin për fitoren

Mesazhi i ish-kryeministrit Sali Berisha: Urime! Miq, Maqedonia e Ve [...]
Historike: Shqiptarët me 32 deputetë në Parlamentin e Maqedonisë!

Historike: Shqiptarët me 32 deputetë në Parlamentin e Maqedonisë!

Bazuar në të dhënat e publikuara nga Komisioni Shtetëror Zgjedhor, par [...]
Zaev shpall fitoren: Kemi tre deputetë më shumë se VMRO-ja

Zaev shpall fitoren: Kemi tre deputetë më shumë se VMRO-ja

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev shpalli fitore të LSDM-së dhe koalicionit “ [...]
Numërohen mbi 90% të votave në Maqedoninë e Veriut

Numërohen mbi 90% të votave në Maqedoninë e Veriut

Komisioni Shtetërorë i Zgjedhjeve ne Maqedoninë e Veriut njoftoi se ta [...]
1 11 12 13 14 15 130 / 150 POSTS