Kuvendi i ASH-së voton ‘Pro’ shkarkimit të Taravarit

0 minutes, 16 seconds Read

Kuvendi i Aleancës për Shqiptarët sot po mbahet në Shkup, ku 108 delegatë janë të pranishëm.

106 prej tyre ishin “pro”, 1 abestenoi dhe 1 votoi kundër shkarkimit të kryetarit Arben Taravari, informon Klan M.

Javën e ardhshme pritet të thirret Kongresi i partisë dhe të vuloset shkarkimi i kryetarit Taravari./tvklan.mk

Publikime te ngjashme