Sulmuesi portugez befasoi të gjithë javën e kaluar duke nënshkruar kontratë dyvjeçare me klubin saudit, Al Nassr, pasi të gjithë prisnin që Ronaldo të vazhdonte karrierën në Evropë.

Megjithatë, fitimet marramendëse në kontratë ndryshuan mendimin e Ronaldos, i cili thuhet se do t’i fitojë rreth 200 milionë euro në vit me Al Nassr.

Përveç kësaj, Ronaldo u tha se ka edhe një kontratë për të qenë ambasador i Arabisë Saudite në kërkesën e tyre për të organizuar Kupën e Botës të vitit 2030.

“Al Nassr FC dëshiron të sqarojë se ndryshe nga raportet e lajmeve, kontrata e Cristiano Ronaldos me Al Nassr nuk përfshin angazhime për asnjë ofertë për Kupën e Botës”.

“Fokusi i tij kryesor është te Al Nassr dhe të punojë me shokët e tij për të ndihmuar klubin të arrijë sukses”, thuhet në njoftimin e klubit saudit.