Xhaka godet kundërshtarin në stilin “Zidane”, ndëshkohen me të kuq bashkë me Kryeziun

0 minutes, 28 seconds Read

Taulant Xhaka, lojtari i FC Basel, pritet të dënohet me shumë ndeshje pasi mori karton të kuq në ndeshjen kundër Zurich.

Në këtë ndeshje, Baseli humbi 2:0 në shtëpi.

Ai u përjashtua me të kuq në minutën e 12-të të kohës shtesë. Në minutën e shtatë të kohës shtesë me të kuq u ndëshkua edhe Mirlind Kryeziu, mbrojtësi i Zuerichut nga banka rezervë.

Kjo ndeshje u përfundua me katër kartona të kuq dhe shtatë të verdhë./Insajderi.org

Publikime te ngjashme