Vazhdon seanca ndaj Thaçit dhe të tjerëve në Hagë, dëshmitari merret në pyetje në seancë të mbyllur

0 minutes, 36 seconds Read

Seanca ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, po vazhdon të mbahet në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë.

Aty dëshmi është duke dhënë dëshmitari i 35-të i cili ka kodin W04444, raporton “Betimi për Drejtësi”.

Ky dëshmitar ka filluar që të merret në pyetje nga mbrojtja e Rexhep Selimit përmes avokatit Geoffrey Roberts.

Ndërsa pyetjet për dëshmitarin kanë filluar të parashtrohen në seancë të mbyllur.

Pas avokatit Roberts, këtë dëshmitarë do ta marrin në pyetje edhe mbrojtja e të akuzuarve të tjerë si dhe trupi gjykues.

Dëshmia e këtij dëshmitari ka filluar të enjten me 9 nëntor 2023.

Publikime te ngjashme