“Tradhti” – Në veri dëgjohen thirrjet me ofendime ndaj Vuçiqit

0 minutes, 27 seconds Read

Pas disa orësh tensione, është qetësuar situata në Mitrovicën e Veriut.

Në mëngjes Policia ka arrestuar një të dyshuar për sulmet ndaj KFOR-it e Policisë. Në aksion u lënduan tre policë. Pas arrestimit, në veri u lëshua alarmi, ndërsa Policia shtoi praninë në Lagjen e Boshnjakëve.

lSiç ka raportuar Radio Evropa e Lirë, disa njerëz janë grumbulluar në afërsi të shkollës teknike në Mitrovicë të Veriut, duke brohoritur “tradhti” si dhe e kanë ofenduar presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

Publikime te ngjashme