Raportohet se serbët e kanë sulmuar Goran Rakiqin, e quajnë tradhtar atë dhe Listën Serbe (Video)

0 minutes, 18 seconds Read

Pas arrestimit të organizatorit të protestave, Milun Milenkoviq-Lune në veri të Mitrovicës kanë nisur tensionet.

Serbët kanë filluar përsëri protesta të dhunshme. Protestuesit kanë sulmuar policinë e Kosovës si dhe ekipe të gazetarëve.

Ndërkohë në Facebook po qarkullon një video ku thuhet se serbët e kanë sulmuar edhe kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq.

Publikime te ngjashme