Kategoria: Kuriozitete

Dy shqiptarë nga Gostivari hapin restorant pa birra në Munih: Me zotin para, po punojmë mirë!

Në lagjen Laim të Munihut, para dy muajve është hapur restoranti As, me pronarë Sadri Osmanin dhe Sabit Muslin nga Gostivari. Edhe pse gjendet në Munih,...

Studenti nga Kosova punësohet në NASA

Në moshën 24 vjeçare, punësohet Inxhinier në Softuerin e NASA-së, në Uashington. Studenti nga Kosova Xhafer Rama, në moshën 24 vjeçare, punësohet Inxhinier...

Arbnora Fejza-Idrizi merr certifikatën nga stafi i Librit Botëror “Guinness”

Kosova tashmë zyrtarisht mban rekordin botëror për lulen origami më të madhe në botë, të punuar nga Arbnora Fejza-Idrizi. Fejza-Idrizi nga Skenderaj, me këtë...

Detaje të pathëna: Cili komandant tha për Adem Jasharin “hiqmu tij, luftë ka lyp, luftë ka mu rras”

Publicisti dhe njohësi i mirë i mirë i luftës së fundit në Kosovë, Gazmend Islami përmes një postimi publik në Facebook ka shkruar se po flitet e pavërteta...

Xharra i del në mbrojtje Kastratit, godet disa gazetarë që u bën milionerë

Ish-këshilltarja e kryetarit të Kuvendit, Arbana Xharra i ka dal në mbrojtje humanistit të madh shqiptar, Halil Kastrati. Përmes një postimi në “Facebook”,...

Fluturimi i 5 avionëve luftarakë të NATO-s dje mbi Tiranë, pamje spektakolare nga kabina e pilotimit

Pamjet e filmuara nga kabina e pilotimit në një prej avionëve Eurofighter të Aeronautikës Ushtarake Italiane pjesë e NATO. 5 avionë luftarakë të NATO-s...

Turqia ekspozon veturën e parë elektrike (FOTO)

Makina e parë elektrike e prodhuar në Turqi, u prezantua këtë të enjte në Stamboll. Makina ka ngjyrë të kuqe dhe u prezantua gjatë panairit të tretë të...

1000 vetë jetojnë në dy fusha futbolli, ishulli ku nuk ka kriminalitet dhe as polici

Kur e sheh nga larg, është e vështirë të kuptosh që Santa Cruz del Isolte është në të vërtetë një ishull. Duket më tepër si një strukturë lundruese. Si...

E zhveshur në shtrat me futbollistin, këngëtarja e njohur serbe kapet mat teksa tradhëton burrin

Jelena Karleusa është bërë emri më i komentuar në faqet rozë pas skandalit seksual. Këngëtarja e njohur serbe është përfshirë në një skandal seksual pas...

Çfarë ka në çantën e zezë që e mban roja i Putinit… Fati i botës është aty! (Foto)

Gjatë vizitës së Vladimir Putinit në Beograd, presidentin rus vazhdimisht e ka përcjellur një truproje që në dorë mbante një çantë të zezë. Ai nuk do t’i...