Momenti kur Leo Messi driblon lojtarin e dëmtuar në fushë bëhet viral

0 minutes, 48 seconds Read

Një moment i magjisë së Lionel Messi-t gjatë ndeshjes Inter Miami – Real Salt Lake është bërë viral.

Sezoni 2024 i Major League Soccer filloi të mërkurën mbrëma me Inter Miamin duke u përballur me Real Salt Lake në stadiumin “Chase”.

I armatosur me lojtarë si Messi, Luis Suarez, Sergio Busquets dhe Jordi Alba, Inter Miami ishte favorit për të marrë fitoren e tyre të parë. Golat nga Robert Taylor dhe Diego Gomez ishin të mjaftueshëm pasi skuadra në pronësi të David Beckham fitoi 2-0 për të siguruar tre pikë.

Gjatë ndeshjes, një moment magjie nga Messi u bë virale në rrjetet sociale.

Me topin në këmbë, argjentinasi u nis drejt zonës së kundërshtarit. Në buzë të zonës, një lojtar i Real Salt Lake ishte i shtrirë dhe Messi e kaloi me delikatesë topin mbi futbollistin e dëmtuar për të vazhduar vrapimin e tij.

https://twitter.com/JoePompliano/status/1760487267129577570

Publikime te ngjashme