Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

0 minutes, 45 seconds Read

Inteligjenca Artificiale ka nxjerrë në pah parashikimet e Ligës së Kampionëve për këtë fazë eliminatore, sipas AS.

Sipas kësaj, do të ketë ndeshje të jashtëzakonshme nëse kjo do të ndodhte.

Makina parashikon që Barcelona përfundimisht do ta fitojë garën këtë vit.

Imagjinoni në gjysmëfinale parashikohet një ndeshjes mes Barcelonës dhe Real Madridin, të cilën katalanasit do a fitonin. Pastaj në finale Barcelona do të mundte Manchester Cityn e Pep Guardiolas.

Hidhni një sy se çfarë parashikon AI për çdo raund të garës nga tani deri në maj.


Raundi i 1/16

Barcelona – Napoli

PSG – Real Sociedad

Inter – Atletico Madrid

Bayern Munich – Lazio

Manchester City – Copenhagen

Borussia Dortmund – PSV

Arsenal – Porto


Çerekfinalet

Porto – Man City

Barcelona – PSG

Borussia Dortmund – Inter

Real Madrid – Bayern Munich


Gjysmëfinalja

Borussia Dortmund – Man City

Barcelona – Real Madrid


Finalja

Man City – Barcelona


/Telegrafi

Publikime te ngjashme