Gati dy orë që nga nisja e takimit Kurti-Vuçiq, Borrell pritet t’iu drejtohet mediave pas orës 19:30

0 minutes, 24 seconds Read

Siç është paralajmëruar edhe më herët, pas takimit Kurti-Vuçiq, shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrell do t’i drejtohet publikut.

Sipas njoftimeve të mediave, ai do t’i drejtohet publikut në orën 19:30, por ka të dhëna të caktuara se edhe kjo orë do të zhvendoset, për rrjedhojë Borreli do t’iu drejtohet më vonë mediave, shkruan Demokracia.com.

Kurti dhe Vuçiq me lehtësim të Borrellit dhe Lajçak, janë në takim që nga ora 17 e 15.

Publikime te ngjashme