Cristiano Ronaldo pas barazimit të ekipit të tij e humbi plotësisht durimin, pas ndeshjes me zemërim fjalosët me lojtain kundërshtar…!

1 minute, 7 seconds Read

Cristiano Ronaldo dështoi të zgjasë serinë e tij mbresëlënëse prej shtatë golave ​​në katër ndeshjet e tij të fundit mbrëmë, pasi skuadra e tij Al Nassr u ndal në një barazim pa gola nga Al Feih.

Superylli portugez pati disa raste të shkëlqyera në ndeshjen e mbrëmshme, por çdo herë gjuajtjet e tij mbroheshin nga Vladimir Stojkoviq.

Portieri serb ndërhyri shkëlqyeshëm disa herë dhe kështu shpëtoi skuadrën e tij me çka Al Nassr bëri një gabim të madh në luftën për titull.

Al Ittihad fitoi larg nga Al Wehde me rezultat 2:0 dhe në këtë mënyrë e rriti avantazhin e tij në tre pikë.

Në fund, Ronaldo ishte dukshëm i bezdisur nga rezultati dhe gjithçka kulmoi me një debat të pakëndshëm me njërin prej lojtarëve, pas së cilës me inat i hoqi shiritin e kapitenit.

“Nuk doni të luani, a?”, thuhet se i ka thënë portugezit njëri prej lojtarëve të skuadrës kundërshtare, pas së cilës ai ka nxituar në dhomën e zhveshjes.

Futbollisti legjendar ka shënuar 11 gola në 12 ndeshje të luajtura që nga mbërritja në Arabinë Saudite. Ai shtoi dy asistime në atë paraqitje.

Publikime te ngjashme