Category: Bota

1 135 136 137 138 139 145 1370 / 1446 POSTS
Pas ultimatumit, Kina kërcënon SHBA-të!

Pas ultimatumit, Kina kërcënon SHBA-të!

Kina kërcënoi se do të kundërpërgjigjet pasi Shtetet e Bashkuara urdhë [...]
Reuters: Covid-19 po dëmton shëndetin mendor të gazetarëve

Reuters: Covid-19 po dëmton shëndetin mendor të gazetarëve

Një numër i konsiderueshëm i gazetarëve që raportojnë për COVID-19 , p [...]
Rriten tensionet Turqi-Greqi

Rriten tensionet Turqi-Greqi

Greqia tha se do të bëjë “gjithçka që është e nevojshme” për të mbrojt [...]
Gjermani, tregut të punës i duhen tre vite për të rimarrë veten

Gjermani, tregut të punës i duhen tre vite për të rimarrë veten

Do të duhen të paktën tre vjet që tregu gjerman i punës të rikuperohet [...]
Çfarë po ndodh në Detin Mesdhe dhe sa legjitime janë pretendimet turke atje?

Çfarë po ndodh në Detin Mesdhe dhe sa legjitime janë pretendimet turke atje?

Një nga “vështirësitë” për arritjen e një mirëkuptimi të qëndrueshëm m [...]
Zvicra rrit listën e shteteve që do iu vë karantinën, ligji vlen nga nesër

Zvicra rrit listën e shteteve që do iu vë karantinën, ligji vlen nga nesër

Sipas Sekretariatit Shtetëror për Migracionin (SEM) vendimi është marr [...]
ShBA-ja urdhëron Kinën që ta mbyllë konsullatën në Houston brenda 72 orësh

ShBA-ja urdhëron Kinën që ta mbyllë konsullatën në Houston brenda 72 orësh

Shtetet e Bashkuara e kanë urdhëruar Kinën që ta mbyllë konsullatën në [...]

Eksperti: Njerëzimi do jetojë me Covid-19 për dekada me radhë

Sipas një eksperti britanik, njerëzimit do i duhet të jetojë me korona [...]
Bilanci i fundit rreth koronavirusit në botë, mbi 15 milionë të infektuar

Bilanci i fundit rreth koronavirusit në botë, mbi 15 milionë të infektuar

Mbi 15 milionë persona janë regjistruar me koronavirus në të gjithë bo [...]
1 135 136 137 138 139 145 1370 / 1446 POSTS