Vuçiqi arrin në Burksel, takon Borrellin dhe Lajçakun

0 minutes, 22 seconds Read

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka arritur në vendin ku do ta mbajë takimin me përfaqësuesin e lartë të BE-së, Josep Borrellin, dhe të dërguarin special për dialogun, Miroslav Lajçak.

Borrelli dhe Lajçaku, fillimisht do të mbajnë takim me Vuçiqin, ndërsa më pas me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, duke filluar nga ora 10:00.

Ndërkohë, sipas njoftimit të BE-së, takimi trilateral do të zhvillohet nga ora 11:00.

Publikime te ngjashme