Ukraina shkatërroi dy tanke ruse në lëvizje, ushtari rus kërceu nga mjeti luftarak i lënduar

0 minutes, 28 seconds Read

Ushtria e Ukrainës ka shkatërruar dy tanke ruse të cilat ishin në lëvizje, si dhe ka publikuar pamjet të xhiruara nga droni.

Sipas pamjeve të publikuara nga Operativno_ZSU dy tanket ruse u sulmuan së bashku me ushtarët brenda.

https://twitter.com/operativno_ZSU/status/1651950297978224641

Në njërin prej tankeve, i cili u godit dhe mori flakë, njëri prej ushtarëve rus kërceu nga automjeti luftarak i plagosur.

Nuk dihet se në cilën zonë janë xhiruar pamjet dhe kur por duket si një zonë luftarake e banuar./Telegrafi

Publikime te ngjashme