U raportuar se ka shtuar shumë peshë, Neymar reagon nëpërmjet një videoje

0 minutes, 51 seconds Read

Neymar është duke kaluar nëpër fazën e rehabilitimin nga lëndimi që pësoi në ligamentin e gjurit në ndeshjen e Brazilit.

Sulmuesi që iu bashkua Al Hilalit në verën e vitit të kaluar është vërshuar me komente negative për sjelljet e tij jashtë fushe duke shkuar nga festa në festë.

Për më shumë, ai u akuzua se ka shtuar edhe shumë peshë dhe se Al Hilal kishte bërë një lëvizje të gabuar duke e transferuar atë nga Paris Saint-Germain.

Por, në lidhje me raportimet e mediave ndërkombëtare, Neymar ka reguar nëpërmjet një videoje.

Ai ka përgënjeshtruar të gjitha ato, duke ngritur maicën e tij, për të treguar se a është shëndoshur apo jo.

Duket se forma e tij është perfekte dhe nga Al Hilal nuk ka asgjë për t’u shqetësuar vetëm që të luten për rikthimin e tij sa më të shpejtë në fushë./Telegrafi

 

Publikime te ngjashme