Shkon në 6 numri i viktimave shqiptare në akisdentin mes trenave në Greqi

0 minutes, 27 seconds Read

Janë shtuar viktimat shqiptare në aksidentin e trenave në Greqi.

Siç shkruan Topchannel, në mesin e trupave të pajetë në morgun e spitalit të Larissas, janë edhe dy trupat të cilët deri në orët e pasdites nuk ishin kërkuar prej askujt dhe nuk ishte dhënë mostër për testin e ADN-së, transmeton Klankosova.tv.

Mësohet se njëra nga viktimat është shtetase shqiptare, 22 vjeçe ndërsa me gjetjen e saj, arrin në 6 numri i shtetasve shqiptarë ose me origjinë shqiptare të vdekur në aksident.

Publikime te ngjashme