Çmimi që Real Madridi do të duhet të paguajë për Mbappe

1 minute, 8 seconds Read

Kylian Mbappe rinovoi me Paris Saint Germain më 22 maj 2022 deri në qershor 2025 por një vit pas atij nënshkrimi, e ardhmja e francezit në Parc des Princes nuk është e garantuar.

Ndonëse Mbappe ka mundësi të vazhdojë kontratën edhe për një sezon, gjithçka tregon se ai do të largohet në korrik të këtij viti. Real Madridi është në vëzhgim dhe, sipas disa gazetarëve rreth presidentit Al-Khelaifi, ata tashmë po shqyrtojnë çmimet e mundshme të shitjes. Në parim, flitet se Mbappe do të largohet nga Paris Saint Germain për rreth 200 milionë euro.

Kur deti dukej i qetë, në muajt në vijim do të jetë sërish i trazuar. Supozohet se francezi nuk është shumë i kënaqur me menaxhmentin sportiv të Paris Saint Germain dhe tashmë është në kërkim të largimit. Megjithatë, nga Real Madridi nuk ka asnjë nxitim. Los Blancos e dinë se në 2024 ai do të ishte i lirë, kështu që ata e shohin një shpenzim prej 200 milionësh për një lojtar që është i lirë vitin e ardhshëm si absurd. Kështu, ne do të hynim në të njëjtën situatë si disa vera më parë, kur Mbappe kishte vetëm një vit nga kontrata e tij dhe Reali dëshironte të nënshkruante me çdo kusht./G.D abcnews.al

Publikime te ngjashme