“Mesdita kundër Putinit”, e veja e Navalny merr pjesë në protestën në Berlin

0 minutes, 30 seconds Read

E veja e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny, Yulia Navalnaya ka marrë pjesë në një protestë të mesditës kundër Vladimir Putin në Berlin, kanë thënë aktivistët.

Ajo u nis në qytetin gjerman në orën 12:00 me orën lokale, si pjesë e lëvizjes “Mesdita kundër Putinit”.

Aktivistët thanë se disa njerëz brohoritën “Julia, Julia” dhe duartrokitën, raporton Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Protesta simbolike u bëri thirrje kundërshtarëve të presidentit rus të vizitojnë qendrat e votimit dhe të mbushin fletëvotimet e tyre në mënyrë destruktive.

Publikime te ngjashme