Meritoni akuzon Romeon që merr gratë e shokëve – agravon debati gjatë publicitetit

1 minute, 52 seconds Read

Një konflikt i fortë ka shpërthyer mes dy banorëve të shtëpisë së “Big Brother VIP”, Meritonit dhe Romeos, ku tensionet kanë çuar në akuzat e rënda të hedhura hapur në emisionin e mbrëmjes së sotme. Debatet që kanë karakterizuar ditët e fundit janë përshkallëzuar ndjeshëm gjatë pauzës publicitare të spektaklit.

Në një shkëmbim të ashpër fjalësh, Romeo ka vënë në dyshim integritetin dhe dinjitetin e Meritonit, duke e akuzuar atë se nuk ishte i sinqertë dhe i hapur me të: “Unë mendoj që Meritoni ndikohet në këtë shtëpi… Meritoni do të dalë në prime. Një shok që të qëllon te dhoma e rrëfimit, që nuk ka pikë dinjiteti, që nuk t’i thotë gjërat në sy…”.

Situata u bë edhe më e tensionuar kur, gjatë një segmenti publiciteti, Meritoni hoqi dorashkën dhe hodhi një akuzë të rëndë ndaj Romeos: “Romeo tha që merresh me gratë e shokëve dhe unë thashë një lajm që ka qarkulluar që ti je akuzuar për diçka të tillë…”.

Pas kësaj, debati u përkeqësua me Romeo që e përjetoi si një sulm të drejtpërdrejtë në karakterin e tij, duke u shprehur i shokuar dhe i ofenduar nga nivelit në të cilin kishte rënë diskutimi.

“Ti je aluduar për diçka të tillë”, shtoi Meritoni, duke bërë të qartë se nuk ishte i gatshëm të tërhiqte fjalët e hapura. Romeo, nga ana e tij, u përgjigj: “E kupton sa poshtë ke rënë…”.

Kjo përplasje nuk është vetëm një moment i nxehtë brenda lojës së “Big Brother VIP”, por gjithashtu hedh dritë mbi sfidat dhe dinamikat e ndërlikuara mes banorëve që jetojnë së bashku nën një presion të vazhdueshëm.

Ndërsa publiku mbetet i ndarë në opinionet e tyre për këtë debat të ashprë, një gjë është e sigurt: bisedat e ardhshme në shtëpinë e “Big Brother VIP” do të jenë tepër të ngarkuara dhe me siguri do të mbajnë në tension jo vetëm banorët por edhe gjithë shikuesit që ndjekin spektaklin./Telegrafi

Publikime te ngjashme