Vdes Merita Mihovci, arkiktete në Komunën e Prishtinës

Ka ndërruar jetë Merita Mihovci, arkitekte në Komunën e Prishtinës. Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka ngushëlluar familjen Mihovci, duke thënë se janë kolektivisht të pikëlluar, transmeton Telegrafi. “Jemi kolektivisht të pikëlluar për humbjen e koleges sonë – Arkitektes Merita Mihovci. Merita ishte anëtare e çmuar e Drejtorisë së Investimeve Kapitale dhe e […]

Zvogëloi stomakun për të rënë në peshë, ndërron jetë 46-vjeçarja

Policia turke ka arrestuar të premten dy mjekë nën akuzën për vrasjen e një gruaje 46-vjeçare nga Turkmenistani. Gruaja kishte shkuar në klinikën turke për t’iu nënshtruar një operacioni për zvogëlimin e stomakut me qëllim rënien në peshë. E ndjera, e identifikuar si Aylar Korhanova, është një nga dhjetëra pacientët që u përkeqësuan pasi iu […]

Panik dhe kaos gjatë një udhëtimi me aeroplan mbi Siberi! Hapet hapet dera gjatë fluturimit kapelat dhe valixhet e pasagjereve fluturojnë jashtë! (Video)

Një situatë kaotike mbretëroi gjatë një udhëtimi me aeroplan në Rusi, kur fluturakes plotë me pasagjerë iu hap dera derisa ishte në ajër duke fluturuar mbi rajonin më të ftohtë në botë. Hapja e derës së aeroplanit, bëri që 25 pasagjerëve t’ju hiqen nga kokat kapelat që i kishin vendosur dhe ajri i ftohtë që […]

Vritet boksieri i ri shqiptar në Gjermani, u gjet i pajetë natën e ndrrimit të viteve

Liridon B., një boksier shqiptar, 23 vjeç është gjetur i pajetë më shinat e një hekurudhe treni në Gjermani. Kanë qenë punonjësit ata që kanë pikasur trupin e 23-vjeçarit të shtrirë në tokë. Ngjarja e rëndë raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e 31 dhjetorit. BILD shkruan se më 31 dhjetor Liridon B. është konfrontuar rreth […]

Vuçiq: Bisedimet me shqiptarët nga Kosova të pasuksesshme, u pajtuam se nuk pajtohemi për asgjë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se pa formimin e Asociacionit të Komunave serbe nuk do të mund të ecet përpara kur bëhet fjalë për marrëdhëniet ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës. “Bisedimet tona me shqiptarët nga Kosova ishin shumë të pasuksesshme, me ndërmjetësues jashtëzakonisht të vështira, arritëm në atë pikë që nuk pajtohemi për asgjë, […]