Mehmeti. “..i forti i terrorizon të pambrojturit dhe ku fëmijët vriten e vdesin për një kore bukë..”!

Shkruan: Kim Mehmeti Komentet e ministres belge, Caroline Gennez se “fshatrat palestineze po fshihen nga harta nga ana e Izraelit’ tregojnë se janë pakësuar, por ende ka njerëz! Mediat thonë se këto komente të ambasadores belge i kanë terbuar dhe shokuar izraelitët. Dhe si të mos shokohen e tërbohen kur janë mësuar që ndaj terrorit […]

Kosova duhet të ketë kujdes të mos bie pre e Baton Haxhiut e Berat Buzhalës, këtyre maskarenjëve që nuk kanë palsë kurrizore të shëndosh!

A do ta kemi besuar ndonjëherë se do të realizohet ëndërra e jonë shekullore, duke qene aq të etur për ta bërë shtetin tonë, por nuk është e mundur ti besojmë syve dhe veprave tona të shëmtuara se çfarë po bëjmë sot për ta ndërtuar dhe mbajtur sot këtë shtet në këmbët e veta. Nuk […]

Mehmeti: “Grekofonët dhe bullgarët përgjithësisht nuk kanë pasur as toka as shtëpi të tyre, por kanë qenë bujq në tokat e shqiptarëve”

Sikur hartat e shteteve ballkanike të vizatoheshin sipas mendësisë serbe, pra sipas mendësisë se ku ka edhe një varrë serb është Serbi, atëherë në këto hapësira nuk do kishte vend për të gjallët e etnive joserbe dhe ata do duhej të shpërnguleshin nëpër viset e pabanuara të këtij planeti. Gjithashtu, nëse numri i të gjallëve […]

Kosova shtet

Nga Nezir Kraki Përkrahje masive dhe respekt të pakufishem meritojnë Policia e Kosoves dhe organet e rendit të cilat me vetmohim e sakrificë po e forcojne çdo ditë e më shumë shtetësinë e Kosovës. Nuk është aspak e lehtë të gjendesh sot ne zonat e veriut si përfaqësues i shtetit të Kosovës. Aty ku për […]

Heqja e licencës së KlanKosova, gazetari: Qeveria ka të drejtë, ja raporti i Parlamentit Evropian për këtë media

Gazetari Vudi Xhymshiti në një emision në median shqiptare foli në lidhje me procedurën e ndërmarrë nga qeveria e Kosovës për të hequr licencën e televizionit KlanKosova. Gazetari deklaroi se Qeveria e Republikës së Kosovës ka të drejtë që të bllokojë çdo media që punon kundër interesit kombëtar. Ai tha se është e provuar sipas […]

Mehmeti: “Që të kesh shtet të qëndrueshëm, nuk duhet ta ndërtosh mbi marrëveshje të nënshkruara me serbet, kroatët këtë e bënë”

Siç duket, nga gjithë popujt që luftuan kundër regjimit të Millosheviqit, vetëm kroatët me kohë e kishin kuptuar se që të kesh shtet të qëndrueshëm dhe që të mos u lësh pasardhësve në trashëgimi një vend jostabil, nuk duhet atë ta ndërtosh mbi marrëveshje të nënshkruara me serbët. Dhe për ta arritur këtë ata ndërmorën […]