Eksluzive: Foto dhe dëshmi – kush janë terroristet serbë

0 minutes, 42 seconds Read

Levizja Atedhetare “Fytyra” Otačastveni pokret „Obraz“ dyshohet se ka organizuar sulmin terrorist në veri të Kosovës.

Paparaci ka siguruar disa foto dhe deshmi të tyre ku grupi shihet me uniforma ushtarake para hyrjes në Kosovë.

Në pamjet e sigurara nga Paparaci shihen mbi 20 persona të maskuar me uniforma ushtarake dhe të armatosur.

Kujtojmë se sot në orët e hershme të mëngjesit, grupi i organizuar dhe i armatosur ka hapur zjarr ndaj pjesëtarëve të Policisë së Kosovës, ku si pasojë një polic ka humbur jetën.

Sipas burimeve të Paparacit, Njësia Speciale ka hyrë brenda në manastirin e Banjskës, ku është ngujuar grupi kriminal i armatosur në komunën e Zveçanit.

Të njejtat burimË bëjne me dije deri më tani janë hasur 49 persona ku vetëm pesë prej tyre janë me uniforma./Paparaci

Publikime te ngjashme