Republika Sërpska shpall ditë zie pas sulmit terrorist në Moskë

0 minutes, 35 seconds Read

Dita e nesërme do të jetë ditë zi në Republikën Serbe në Bosnje e Hercegovinë, për shkak të sulmit terrorist në Moskë të Rusisë.

“Nesër do të jetë ditë zie në Republikën Sërpska. Në këtë mënyrë, ne duam të nderojmë njerëzit e pafajshëm që u vranë në sulmin terrorist në Moskë dhe të solidarizohen me popullin mik të Rusisë” – ka njoftuar Presidenti i këtij etniteti, Millorad Dodik, përmes rrjetit social X.

Së paku 133 persona kanë vdekur si pasojë e një sulmi në një sallë koncertesh në periferi të Moskës, mbrëmë (22.03.2024). Grupi i Shtetit Islamik ka thënë se qëndron mbrapa këtij sulmi.

Publikime te ngjashme