Rikthehet Champions League, Barça e pret PSG-në e Dortmundi, Atleticon

Sot do të luhen dy ndeshjet kthyese të çerekfinaleve të Champions League. Barcelona do ta pres PSG-në, të cilën e befasoi në “Park de Prince” në Paris me rezultat 2-3. “Blaugranëve” do t’iu mjaftojë vetëm një barazim për kalimin tutje, ndërsa parisienëve iu duhet një fitore me dy gola dallim për ta eliminuar Barçën. Ndeshja […]

Ky është super goli i Granit Xhakës në ndeshjën që Leverkusen ‘vulosi’ titullin kampion!

Festival golash në “BayArena” për të kurorëzuar një sezon të artë nga Bayern Leverkusen në Bundesligën gjermane dhe që thyen hegjemoninë e Mynihut të vendosur për një dekadë rresht. Djemtë e Xabi Alonso triumfojnë kështu në garën për titullin kampion në Gjermani, duke marrë trepikëshin final me një fitore në shtëpi përballë Werder Bremen. GRANIT […]

Bayer Leverkuseni i Xhekës, kampion i Gjermanisë për herë të parë në histori të klubit!

Bayern Leverkusen ka shënuar fitore ndaj Werder Bremen me rezultat 5-0 në kuadër të javës së 29-të, duke siguruar titullin e kampionit në Bundësligë. Të besuarit e Xabi Alonsos ishin shumë të përgatitur për këtë ndeshje, duke e ditur rëndësinë e fitore. Pjesën e parë ‘Aspirinat’ e mbyllën në epërsi me golin e Victor Boniface […]

U deklarua danez, reagon babai i Olti Hysenit: Keqinterpretim, asnjë kontakt nga FFK-ja

Futbollisti 16-vjeçar, Olti Hyseni shkaktoi një furtunë në mediat shqiptare ditën e djeshme, 28 mars, me deklaratën e tij “ndihem danez” dhe duke refuzuar Kosovën. Mirëpo, sipas babait të tij, Flamurit, e gjitha kjo ka qenë një keqinterpretim dhe se e verteta qëndron krejtësisht ndryshe. Pasi pa furtunën e shkaktuar në media nga deklarata e […]

Babai i Olti Hysenit reagon pas deklaratave të djalit të tij për Kosovën: U keqinterpretua, e vërteta është komplet ndryshe

Lojtarët që luajnë në Evropë po vazhdojnë ta refuzojnë mundësinë për ta përfaqësuar Kosovën, e kësaj liste i është bashkuar talenti Olti Hyseni, që e sheh vetën si ‘danez’. Hyseni është duke mahnitur të gjithë në Danimarkë, pasi ka debutuar në divizionin e parë (liga e dytë) si 16-vjeçar, ndërsa ka shënuar dy gola e […]