Në një burg të Maqedonisë së Veriut vdes ish-pjesëtari i UÇK-së i dënuar me burgim të përjetshëm

Rexhail Qerimi i dënuar me burg të përjetshëm për rastin “Alfa” ka ndërruar jetë. Vdekja e Rexhail Qerimit është konfirmuar nga familjarët e tij si dhe nga shokët me të cilët e ka ndarë qelinë. Sipas informacioneve jozyrtare të mediave në Maqedoni, ai ka pësuar goditje në tru, ndërsa jetën e ka humbur gjatë dërgimit […]

Shoferi i autobusit shpallet fajtor për aksidentin në Bullgari

Shoferi i autobusit është shpallur fajtor për aksidentin e rëndë që ndodhi në Bullgari ku humbën jetën 45 shtetas të Maqedonisë së Veriut, me përkatësi etnike shqiptare. Prokurori bullgar, Borislav Sarafov ka thënë të martën për agjencinë e lajmeve BGNES, se përgjegjës për tragjedinë e rëndë është shoferi i autobusit të agjencisë “Besa Trans”. “Shkak […]

Skandali që po trondit Maqedoninë e Veriut! Qytetarët humbin 80 milion Euro nga një lojë mashtruese Kineze..

Një skandal i madh i lojërave online ka tronditur Maqedoninë e Veriut. Brenda 2 muajve të fundit mijëra qytetar arritën të mashtrohen në një lojë online në internet me emrin BIGKOMMERCE55888 nga Kina. Kadriu nga Shkupi ka vendos që të tregojë se si ishte mashtruar nga faqja e internetit nga Kina. “Një shok i imi […]

Xhaferi: Ballkani i Hapur i paplotë, shpresë për zgjidhje të ngërçit me Bullgarinë

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi thotë se nisma rajonale e quajtur “Open Ballkan” nuk do të jetë e plotë nëse në të nuk janë të kyçura të gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor. Në një intervistë për KosovaPress, Xhaferi flet edhe për dialogun Kosovë-Serbi që mendon se duhet të përfundojë me njohje […]