Arrestohen dy policët malazezë për rrahjen e profesorit shqiptar

0 minutes, 32 seconds Read

Janë arrestuar dy policët kufitarë malazias të cilët keqtrajtuan dhe rrahën shtetasin shqiptar, Petraq Milo, në janar të këtij viti.

Kështu mësoi jozyrtarisht transmetuesi publik malazias.

“Ushtruesi i detyrës së prokurorit në ZDT në Ulqin, siç mësohet jozyrtarisht, ka urdhëruar arrestimin e dy policëve të cilët dyshohet se janë autorë të ngjarjes së ndodhur më 15 janar në pikën e përbashkët kufitare Sukobin – Muriçan, në të cilën ndodhi keqtrajtimi i një shtetas shqiptar. Në fjalë, siç mësojmë, janë policët D.Š. dhe NB”, thuhet në njoftimin e televizionit publik të Malit të Zi.

Publikime te ngjashme