Vullnetarët rusë që luftojnë përkrah ukrainasve, pretendojnë se kanë marrë nën kontroll një vendbanim në Rusi

0 minutes, 46 seconds Read

Vullnetarët rusë që luftojnë përkrah ukrainasve, pretendojnë se kanë arritur të marrin nën kontroll një vendbanim rus në Gorkovskii në rajonin rus Belgorod.

“Bashkëpunim i shkëlqyer mes Forcave Çlirimtare Ruse dhe vullnetarëve të Ichekri”, thuhet në kumtesën e tyre, transmeton Telegrafi.

Ata kanë shtuar se kanë një mesazh për propagandistët e Vladimir Putinit. Duke publikuar një video nga ajri, shihet sesi vullnetarët rusë të këtyre njësive ngritin flamurin pranë objektit ku ishte edhe flamuri rus, të cilin e shqyejnë.

Këto njësi prej më shumë se një javë janë duke luftuar kundër forcave ruse të Vladimir Putinit përgjatë kufirit Rusi-Ukrainë, ku madje janë përdorur edhe armë të rënda.

Vullnetarët rusë tani pretendojnë se kanë nën kontroll një vendbanim rus në Gorkovskii të Belgorodit, ku edhe më parë kishin kryer sulme./Telegrafi

Publikime te ngjashme