Trajkoviq tregon se një ‘superfanse’ e Radoiçiqit është në ekipin menaxhues për Asociacionin: “tmerr kush po vendos për popullin serb”

1 minute, 20 seconds Read

Rada Trajkoviq, kryetare e Partisë së Lëvizjes Evropiane të Serbëve, ka reaguar pasi që është publikuar dokumenti se deputetja e partisë SNS e Aleksandar Vuçiqit është pjesë e ekipit menaxhues për Asociacionin, të cilën e kishte emëruar ish-ministri Goran Rakiq nga Lista Serbe.

Trajkoviq në Twitter ka shkruar se deputetja e SNS-it, udhëheq ekipin për hartimin e statutit të Asociacionit.

“Sigurisht që ajo nuk është juriste dhe nuk ka kualifikime për këtë punë. Por, është superfanse e Millan Radoiçiqit”, ka shkruar Trajkoviq.

Ajo ka thënë se është e tmerrshme se në fatin e kujt kanë mbetur serbët.

“Është e tmerrshme në duart e kujt Vuçiqi e vendos fatin e serbëve në këtë moment kritik. Dhe pastaj pyetet pse puna me Asociacionin po ngec”, ka përfunduar ajo.

Ndryshe, ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi ka publikuar disa dokumente ku pjesë e grupit punues është Danijella Vujiçiq që është deputete në parlamentin e Serbisë.

Ajo ishte emëruar nga Goran Rakiq nga Lista Serbe, në kohën kur ishte zëvendëskryeministër në vitin 2020, gjatë mandatit të udhëhequr nga Avdullah Hoti. /Telegrafi

Publikime te ngjashme