Tifozët e Novi Pazarit “çmendin” serbët, shpalosin flamurin e Kosovës e këndojnë në kor: “Kosova është është shqiptare, jo kurrë e Serbisë…” (Video+Foto)

0 minutes, 54 seconds Read

Grupi i tifozëve të ekipeve të Novi Pazarit në Serbi njihet për kundërshti të politkave shtetërore dhe urrejtje ndaj shtetit serb. Ata gjatë ndeshjeve që luajnë ekipët e Novi Pazarit asnjëherë nuk kanë valvitur flamur serb, por flamurin e tyere të krahinës së Sanxhakut, flamurin turk apo edhe atë të Kosovës të cilën këta tifozë e shfaqen në vitin 2018 në ndeshjën e hendbollit mes Novi Pazarit dhe Dinamos.

Tifozët e Novi Pazarit gjatë kësaj ndeshje, jo pak herë kanë brohoritur “Kosova është më shqipëri, e jo Serbi”, dhe kjo ka sjellë pakënaqësi të mëdha te mediet e këtij vendi.

Së fundmi në rrjetet sociale qarkullon një video ku mijëra tifoz të Novi Pazarit këndojnë këngën: “Shkoj Kosova juaj, ishte e serbisë, tashë është Shqipëtare, dëgjoni dele, degjoni varrhimës, Kosova nuk ju kthehet kurrë më”.

@pazarski.akamluk #sandzak⚜ #novipazar #kosova🇽🇰 #bosna #torcidasandzak1989 ♬ original sound – Pazarski Akšamluk

Publikime te ngjashme