“Të fitojmë sevape këtë Ramazan”, mesazhi emocionues që shkroi humanisti kosovar disa orë para aksidentit tragjik

0 minutes, 33 seconds Read

Një mesazh emocionues kishte shkruar i ndjeri, Mentor Merovci nga Vushtrria, i cili vdiq si pasojë e një aksidenti trafiku.

“Qe një ide me fitu shumë sevape këtë Ramazan. Me dal në vakt iftari e me shpërnda ujë e hurma në kolonë prej Vushtrrisë deri Stanovc… se neve e mitrovicalit qitu na nxen iftari”, kishte shkruar ai.

Ndryshe, Merovci vdiq mbrëmë nga aksident i rëndë që ndodhi rreth orëve të vona.

I ndjeri ishte praktikues i madh i fesë islame, po ashtu humanistë i njohur.

Aksidenti ka ndodhur në hyrje të Vushtrrisë dhe janë përfshirë 3 vetura, ku dy prej tyre kanë pësuar më shumë.

Publikime te ngjashme