Talat Xheferi e pranon mandatin për formimin e Qeverisë: Edhe si kryeministër do të punojë me përkushtim

0 minutes, 33 seconds Read

Ish-kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka pranuar sot mandatin për formimin e Qeverisë teknike.

Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka shkruar se edhe nga pozita e kryeministrit do të vazhdoj të punojë me përkushtim.

Ai ka bërë me dije se gjithmonë do ta ketë parasysh mirëqenien e qytetarëve.

“Me krenari dhe nder të veçantë e pranova Mandatin për formimin e Qeverisë. Edhe nga pozita e Kryeministrit do të vazhdoj të punoj me përkushtim, me përgjegjësi dhe transparencë, duke i pasur gjithmonë parasysh mirëqenien, përparimin dhe përfitimet e qytetarëve dhe shtetit”, ka shkruar Xhaferi.

Publikime te ngjashme