Tahiri kritikon Osmanin! Thotë se ajo qëndroi gojë mbyllur, nuk i ndihmoi Kurtit që të mos dështonte

0 minutes, 47 seconds Read

Ish-kryenegociatorja në dialog me Serbinë, Edita Tahiri ka reaguar pas deklaratës së presidentes Vjosa Osmani për takimin në Ohër.

Tahiri ka thënë se është e lehtë për Osmanin me i kritiku ndërkombëtarët kur dështon marrëveshja.

Sipas Tahirit, Osmani ka qëndruar gojë mbyllur dhe nuk e ka ndihmuar kryeministrin Albin Kurti që të mos dështoj.

Ky reagim i Tahirit ka ardhur pasi Osmani tha që pret që aleatët të mbajnë zotimin për anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare dhe shtoi që duhet të ndryshohet qasja akomoduese ndaj Serbisë.

Postimi i plotë:

Kur deshton ne marreveshje atehere me se lehti eshte te kritikosh nderkombetaret. Keshtu beri sot Presidentja Osmani, ne vend se ta kishte ndihmuar kryeministrin qe te mos deshtoj, ajo tere kohen mbeti goje mbyllur thuajse nuk e kishte detyre edhe ajo qe Kosova te dilte ftuese ne Oher.

Publikime te ngjashme