Spanja shpallet fituese e Ligës së Kombeve mposhtë Kroacinë pas ekzekutimit të penalltive

0 minutes, 20 seconds Read

Skuadra e Spanjës është shpallur fituese e finales së Ligës së Kombeve pas ekzekutimit të penalltive.

Spanja fitoi në penallti me rezultatin 5:4

Kroacia dhe Spanja u përballen në kuadër të finales së Ligës së Kombeve.

Ndeshja po zhvillohet në stadiumin “de Kuip”, me fillim nga ora 20:45.

Kroatët u kualifikuan në finale duke e  eliminuar Holandën, teksa Spanja e mposhti Italinë./Lajmi.net

Publikime te ngjashme