Skena të tmerrshme në Tunizi: Futbollisti i vë flakën vetes dhe vdes

0 minutes, 43 seconds Read

Ai u vetëflijua për shkak të protestës.

Një futbollist profesionist në Tunizi ka vdekur pasi i vuri flakën vetes në shenjë proteste kundër asaj që ai tha se ishte një “shtet policor” që sundonte vendin.

Nizar Isaoui pësoi djegie të shkallës së tretë pasi i vuri flakën vetes ndërsa protestuesit bërtisnin në fshatin Hafouz, në rajonin qendror Kairouan, raporton bbc.

https://twitter.com/SKhmira/status/1645514025382363138

Pamjet që qarkullojnë në internet tregojnë Nizarin duke filmuar veten teksa i vë flakën ndërsa të pranishmit dëgjohen duke bërtitur.

Burri 35-vjeçar u dërgua në një spital të specializuar të djegieve në kryeqytetin e Tunizisë, por mjekët nuk arritën ta shpëtonin.

Gjatë funeralit të tij, shpërthyen përleshjet mes protestuesve dhe policisë, e cila hodhi gaz lotsjellës./Telegrafi

Publikime te ngjashme