Skena të “çmendura” në derbin katalanas – ultrasit e Espanyolit sulmojnë lojtarët e Barcelonës

0 minutes, 30 seconds Read

Ndeshja e xhiros së 34 në La Liga në mes Espanyol dhe Barcelonës përfundoi me tensione.

Barcelona fitoi në derbi, duke u shpallur kampion pasi mposhtën 4:2 Espanyol.

Me të përfunduar lojtarët e Barcelonës filluan festën në fushë, por ultrasit e Epsanyol u futën dhe sulmuan lojtarët e Barcelonës.

Njësit e sigurisë kanë ndërhyrë menjëherë duke mos lejuar që situata të devijojë.

Për lojtarët e Barcelonës ishte e paraparë të ngrinin trofeun pikërisht sot, por një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë.

https://twitter.com/vartatico/status/1657853302590111748

Publikime te ngjashme