Shkatërrimi i tankeve ruse me dronët kamikazë, ukrainasit publikojnë pamjet

0 minutes, 41 seconds Read

Dronët janë bërë një nga armët më të efektshme të ukrainasve në luftën kundër rusëve.

Deri më tani qindra mijëra mjete të blinduara, tanke e armë tjera të rusëve, kanë arritur ushtarët e Volodymyr Zelenskyt t’i shkatërrojnë, transmeton Telegrafi.

E me disa modifikime i kanë shndërruar në dronë kamikazë, që në mënyrë direkte po nguliten në tanket dhe mjetet e tjera të blinduara.

Një video e publikuar nga ukrainasit, shfaq momentet kur tanket ruse hidhen në erë nga dronët kamikazë, që me raste arrijnë të futen edhe brenda kabinës së shoferit të tankut.

E në disa momente shihen edhe ushtarët rusë nëpër istikame, duke e pësuar me jetë nga këta dronë kamikazë./Telegrafi

Publikime te ngjashme